Sokol slaví 160 let od svého vzniku

Sokol, který se řadí mezi nejstarší spolky u nás, si letos připomíná 160 let od založení.

16. února 1862 založili Miroslav Tyrš a Jindřich Fügner český spolek Tělocvičná jednota pražská se znakem sokola v letu. Asi nikdo z nich netušil, jak velká organizace na jejich základech vyroste.

„Jsem nesmírně hrdá na všechny sestry a bratry, kteří předávají své znalosti a zkušenosti nastupujícím generacím. Právě sportovní všestrannost a cvičení rodičů s dětmi je to, co asi každý z nás zažil a na co rád vzpomíná. Právě to je to, co náš spolek odlišuje od jiných. Sport pro všechny od dětí po seniory,” hodnotí starostka České obce sokolské Hana Moučková.

Nejviditelnější součástí oslav bude rozsvícení významných staveb napříč republikou, které se rozzáří v sokolských barvách - červené a bílé.

V Hranicích se sokolové připojení vyvěšením sokolských vlajek na sokolovně a na zámku.

Chceme poděkovat vedení našeho města za umístění vlajky Sokola na zámku.